Hyppää sisältöön

Projektipäälliköt

Projektipäälliköt

1.1. Hallinnon valmistelu ja riskienhallinta, projektijohtaja Laura Klami laura.klami@turku.fi

1.2. Taloussuunnittelu Heli Lähteenmäki heli.lahteenmaki@naantali.fi

1.2. Taloushallinnon järjestäminen Satu Iljanko satu.iljanko@tyks.fi

1.3. Henkilöstön siirrot Laura Saurama laura.saurama@turku.fi

1.4. Sopimukset Outi Kalske outi.kalske@tyks.fi

1.5. Hallinnolliset tukipalvelut Janne Saarinen janne.tapani.saarinen@tyks.fi

1.6. Toimitilat Tero Nieminen tero.nieminen@kto-vs.fi

1.7. Asianhallinta Karoliina Räty karoliina.raty@tyks.fi

1.8. Tietohallinnon organisointi Jari Poromaa jari.poromaa@tyks.fi

 

2.1. Kyvykkyydet Sirpa Saarni sirpa.saarni@tyks.fi

2.2. Johtamisrakenteet & johtamisen välineet, projektiasiantuntija Janne Hyvärinen janne.hyvarinen@salo.fi

2.3. Palvelutuotannon organisointi Pasi Oksanen pasi.j.oksanen@turku.fi

2.4. Tiedolla johtaminen Ostopalvelu

2.5. Viestintä Maria Roos maria.roos@tyks.fi

2.6. Yliopistollisuus Susanna Laivoranta-Nyman susanna.laivoranta-nyman@tyks.fi

 

3.1. Väestön palvelutarve Karoliina Luukkainen karoliina.luukkainen@turku.fi

3.2. Toimintaympäristö Jani Voutilainen jani.voutilainen@turku.fi

3.3. Järjestämisen reunaehdot Kirsi Kiviniemi, Turku kirsi.m.kiviniemi@turku.fi

3.4. Palveluiden yhdenmukaistaminen Kirsi Kiviniemi kirsi.m.kiviniemi@turku.fi

3.5. Hankinnat Krista Ryödi krista.ryodi@lieto.fi

3.6. Tuotannon ohjaus Karolina Olin karolina.olin@tyks.fi

3.7. Integraatio, koordinaatio ja yhteistyö Tapio Häyhtiö tapio.hayhtio@vasso.fi

3.8. Kårkulla Otto Ilmonen otto.ilmonen@karkulla.fi

 

4.1. Järjestäminen & tuotannon ohjaus Eeva-Sirkku Pöyhönen eeva-sirkku.poyhonen@paimio.fi

4.2. Johtaminen ja verkostotyö Karoliina Luukkainen karoliina.luukkainen@turku.fi

4.3. Kyvykkyydet ja resursointi. Mikko Hulkkonen mikko.hulkkonen@rusko.fi

4.4. Hankkeen 2. HR-tuki

4.5. Tiedolla johtaminen ja järjestelmät. Ostopalvelu

4.6. Kaksikielisten HVA yhteissopimuksen koordinointi Wiveka Kauppila wiveka.kauppila@tyks.fi

 

5.1. Hallinnolliset tehtävät Kalle Rindell kalle.rindell@tyks.fi

5.2.Toimialariippumattomat hallinon järjestelmät Meri-Tuulia Kaarakainen meri-tuulia.kaarakainen@tyks.fi, Kalle Hjerppe kalle.hjerppe@tyks.fi

5.3. Toimialariippuvaiset järjestelmät Juha Mujunen juha.mujunen@turku.fi, Tommi Mäkeläinen tommi.makelainen@tyks.fi

5.4. ICT-infra Meri-Tuulia Kaarakainen meri-tuulia.kaarakainen@tyks.fi , Kalle Rindell kalle.rindell@tyks.fi

5.5. ICT-infran järjestelmät Meri-Tuulia Kaarakainen  meri-tuulia.kaarakainen@tyks.fi, Kalle Hjerppe kalle.hjerppe@tyks.fi

Projektitoimisto

Aikatauluasiantuntija Reetta Kaituri reetta.kaituri@tyks.fi

Kaksikielisyyden projektipäällikkö Wiveka Kauppila wiveka.kauppila@tyks.fi

Viestinnän asiantuntija Talvikki Susiluoma talvikki.susiluoma@tyks.fi

Projektijohtaja Kati Siira kati.siira@tyks.fi

Assistentti Mervi Koskinen mervi.koskinen@tyks.fi

Assistentti Mervi Strömberg mervi.stromberg@tyks.fi

Assistentti Nina Kokkonen nina.kokkonen@turku.fi